Inspirace

CITÁT: „Lidé nekupují to, CO děláte, ale PROČ to děláte.“ 
Simon Sinek

VIDEO: Jak velcí vůdci inspirují k akci

SIMON SINEK – celosvětově uznávaný motivační kouč, jehož knihy se staly mezinárodními bestsellery, jeho první TED talk je třetí nejsledovanější na světě, a který přednáší a školí pro Microsoft, SAP nebo americký Kongres.

KNIHA: Začněte s PROČ 

KNIHA: ČTYŘI DOHODY – Obrázek ke stažení v pdf
Don Miguel Ruize

Nadčasová kniha Čtyři dohody od mexického spisovatele Dona Miguela Ruize už několik let inspiruje miliony čtenářů po celém světě. V České republice se povědomí o tomto díle rozšířilo především zásluhou Jaroslava Duška.

AUDIO KNIHA: Jaroslav Dušek – 4 dohody (Zdroj: YouTube)

VIDEO: Jaroslav Dušek – 4 dohody (Zdroj: YouTube)

KNIHA: VELKÁ ŽIVOTNÍ PĚTKA
John. P. Strelecky

Jakých pět věcí chcete vidět, zažít nebo dosáhnout, než zemřete? Má Vaše existence nějaký účel, který pomáhá řídit každé z vašich rozhodnutí? A pokud ne, tak proč ne?… Právě tyto otázky vyvolává příběh autora, který se sám rozhodl si na tyto otázky odpovědět a inspirovat ostatní. 

JOHN P. STRELECKY – Americký spisovatel, publicista, lektor, autor několika publikací o hledání smyslu života. 

VIDEO: BIG FIVE for Life (Velká životní pětka)

CESTY K ÚSPĚCHU – Trvalé hodnoty soustavy Baťa
Prof. Ing. Milan Zelený, M.S., Ph.D.

Profesor Milan Zelený poutavým způsobem předkládá Baťovy myšlenky a pravidla a poukazuje na to, že jsou nejen nadčasové, ale také výborným návodem, pokud chtějí lidé dosáhnout úspěchu, ať už jako jedinci či jako celek. (trvalé hodnoty soustavy Baťa)

Prof. Ing. MILAN ZELENÝ, M.S., Ph.D. –  je česko-americký ekonom, který se zabývá zejména obory produktivity práce, teorie řízení, podnikové ekonomiky a multikriteriálního rozhodování. Je autorem řady odborných publikací a působí na několika zahraničních vysokých školách. Počátkem roku 2015 byl jmenován emeritním profesorem (Professor Emeritus of Management Systems) americké Fordham University v New Yorku. V roce 2017 byl oceněn státním vyznamenáním – Medailí Za zásluhy, I. stupně.

KNIHA: MOC PŘÍTOMNÉHO OKAMŽIKU
Eckhart Tolle

Kniha přináší specifická cvičení a srozumitelné rady, jež nám ukážou, jak objevit „milosrdenství, lehkost a klid“, které přicházejí, když uklidníme své myšlení a vnímáme svět v přítomném okamžiku.

VIDEO: Jak řešit problémy

CITÁT: „Začít stíhat znamená přestat spěchat“
Mark Dzirasa

VIDEO: Začít stíhat znamená přestat spěchat

MARK DZIRASA – Motivační kouč a terapeut, přednášel již pro desetitisíce posluchačů v ČR a SR, pro firemní zákazníky i v mnoha evropských zemích. Vyučuje mentalitu úspěch, leadership, meditační a vizualizační techniky a mnohé další.

KNIHA: ÚTERKY S MORRIEM
Mitch Albom

Ve své světoznámé knížce Úterky s Morriem, která byla přeložena do více než dvaceti jazyků a stala se předlohou neméně proslulého filmového zpracování, americký spisovatel Mitch Albom vypráví příběh, který skutečně prožil a který zásadně proměnil jeho životní postoje a pohled na smysl lidské existence tváří v tvář konečnosti lidského bytí. 

FILM: Úterky s Morriem (Zdroj: YouTube)

KNIHA: NEMOC JAKO SYMBOL
Dr.med. Rüdiger Dahlke

Knihu vnímám jako „domácího lékaře“. Příručku, kde člověk může najít a pochopit souvislosti mezi svými zdravotními potížemi a psychickým stavem, a naučit se tak situaci vyřešit do stavu uzdravení či smíření.  V příručce je přes 400 klinických obrazů nemocí, potíží a zdravotních problémů, a více než 1000 jejich příznaků. Autor zde předává návody, jak si sami pomoci, jak se vyrovnat s vlastními nevyřešenými problémy a úkoly, které člověk musí zvládnout, aby zvládl svou chorobu.

Dr. med. RÜDIGER DAHLKE –  působí od roku 1979 jako lékař a psychoterapeut a je známým autorem knih celostní psychosomatiky.  

KNIHA: MNOHO ŽIVOTŮ, MNOHO MISTRŮ
Brian L. Weiss, M.D.

Autor pracoval na konci 70.let minulého století jako ředitel psychiatrického oddělení jedné z fakultních nemocnic v Miami v USA, když do jeho ordinace vstoupila mladá žena trpící úzkostmi a depresemi. Když nepomohla standardní terapie, rozhodl se lékař přistoupit k hypnóze. Jako zastánce tradičních psychoterapeutických postupů ale zažil šok a ohromení, když v průběhu terapie začala hovořit o událostech z dob, které nemohla zažít, z velice dávné minulosti.. Tato i další knihy autora říkají fascinující výpověď o minulých životech a o tom, kdo nás vlastně vede a ochraňuje.

BRIAN L. WEISS, M.D. –  absolvent Kolumbijské univerzity a lékařské fakulty Yaelovy univerzity, jeden z průkopníků moderní Regresní terapie, je v současné době emeritním vedoucím katedry psychiatrie v Mount Sinai Medical Centre v Miami. 

Meditace

Inspirace v hudbě a obrazech

Hudba oceánu (3 h. meditace)
Zdroj: YouTube

Zvuky přírody (8 h. meditace)
Zdroj: YouTube

Zpěv ptáků (8 h. meditace)
Zdroj: YouTube

Zvuky moře (10 h. meditace)
Zdroj: YouTube

Odstartujte svůj nový směr
PRÁVĚ TEĎ

4 + 3 =